תפריט סגור

"אז איך זה להיות אבא?"

"אז… איך זה להיות אבא?" – הם שואלים, ואני לא יודע היכן לקבור את עצמי מרוב התרגשות. איך זה להיות אבא? אני לא חושב שיש מילים שיכולות לתאר את התחושה העילאית, הקסומה, המופלאה ומלאת האנרגיה הזו. בן לילה גיליתי בעצמי יכולות ותכונות אופי שלא ידעתי שקיימות בי בכלל.  הכלה ואהבה אין קץ, אכפתיות ומסירות ללא גבול – אלו הם רק חלק מהגילויים המפתיעים שמצאתי בעצמי פתאום. העיניים הקטנות הללו, המביטות בי בתום אינסופי – אני חושב שאפילו קצת התאהבתי.

I DO

האמת? מהרגע הראשון שראיתי את בת זוגי ידעתי שנהיה יחד. היא כל מה שאי פעם חלמתי עליו. חופש ותעוזה, בטחון עצמי ואסרטיביות. מצד אחד – התגשם לי חלום. מצד שני – היו רגעים בהם צבטתי את עצמי על מנת לבדוק שאולי אני בכלל חולם. לא האמנתי שכל זה אמיתי. השנים עברו והאושר גדל ככל שלמדנו להכיר יותר לעומק האחד את השנייה ולהיפך. ברגע הנכון – החלטנו להביא ילד.

פתרון משותף

ואז הבנתי שיש בעיה. זוגתי שתחיה לא הסכימה לעבור ברית מילה. אני מגדיר עצמי כבנאדם ליברלי ופתוח סך הכל, ואני לא חושב שאני פרימיטיבי, ממש לא. אבל אם יש ערך אחד שגדלתי עליו מילדות, ערך אחד אותו ספגתי מהיום שאני זוכר את עצמי – הוא המסורת והיהדות. לפיכך – ברית מילה נראתה לי טקס הכרחי. ריבים וכעסים רבים עברו עד שמצאנו את הפתרון: מוהל רופא מקצועי בעל הסמכה מתאימה.

למצוא את הדרך המשותפת – רופא מוהל

האמת היא שאני אפילו לא זוכר מי זרק לי את הרעיון הזה, אבל מה שבטוח שבלעדיו עוד יכולנו למצוא את עצמנו עם בני זוג אחרים היום, או לבד. אבל רופא מוהל מקצועי היה בדיוק הפתרון לו נזקקנו. נכון, לא מדובר בפתרון האידיאלי והמושלם עבור כל אחד מאיתנו בנפרד. בת זוגי האמינה שאין צור בטקס כלל (איך אפשר??) ואני לא ממש משתגע על הרעיון של מוהל רופא שעבר הסמכה מטעם הרבנות אבל משלב את הרפואה.

יחד מצאנו את הפתרון האידיאלי לזוגיות המושלמת שלנו – רופא מוהל שהיה קשוב לצרכים שלנו, לכאבים ולפחדים שלנו ונתן את המענה האולטימטיבי עבור שנינו ביחד ועבור כל אחד בנפרד.